Kolorowanki dla dzieci

Wpisy

 • sobota, 20 października 2012
  • Kolorowanki do druku

   Czy posiadasz we własnym domu sprzęt do drukowania, czyli po prostu drukarkę oraz pc? Czy kupujesz swojemu maleństwu malowanki w sklepie? Czy zastaniawiałaś się, że wydatkujesz bez potrzeby pieniądze na to, co możesz mieć bezpłatnie?

   Kolorowanki do druku dla dzieci

   Kolorowanki do druku

   Przeczytaj mój krótki post na temat druku rysowanek na włąsne potrzeby. Dziś prawie każda osoba, która posiada komputer osobisty, ma również drukarkę. Ceny drukarek oraz tuszy są współcześnie tak bardzo okazyjne, iż drukowanie we własnym zakresie stało się bardzo opłacalne. Obecna sytuacja jest sprzyjająca również drukowaniu kolorowanek dla maluchów. W zasobach internetu możemy wyszukać setki stron z bezpłatnymi rysowankami do druku, wystarczy poświęcić parę minut na znalezienie ciekawej rysowanki, wydrukować i podarować po chwili maluchowi. Nie musimy już specjalnie udawać się kiosku, księgarni czy też sklepu, tracąc tak drogocenny czas, ale również też pieniądze. Koszt wydrukowania paru stron z kolorowankami będzie zapewne dużo niższy niż kupienie gotowej kolorowanki w sklepie. Nie ważne, czy mamy drukarkę typu laserowego, czy atramentowego, koszt wydruku będzie z pewnością bardzo opłacalna w zestawieniu do kupna obrazków w księgarni.

    Kolorowanki do druku

   Ważnym aspektem jest także to, iż tego typu drukowanie nie narusza niczyich praw autorskich i majątkowych. Twórcy stron, jeżeli umieszczają na własnej stronie obrazki, przeważnie zezwalają na prywatny użytek. Zwykle niedozwolone jest drukowanie oraz wykorzystanie w celach biznesowych, czyli np. jeżeli posiadamy własną firmę, a w niej wydzielone jest miejsce dla dzieci klientów, jak to zwykle bywa dla przykładu w zakładach fryzjerskich - to w takim przypadku nie będziemy mogli już skorzystać z tego typu obrazków. Takie użycie nie stanowi prywatnego użytku. Kolorowanki do drukowania dla dzieci Niezłą zabawą i sposobem na spędzenie czasu z maluchami jest wspólne poszukiwanie malowanek w sieci. Każdy z naszej rodziny może mówić coraz to nowe pomysły na rodzaj poszukiwanych malowanek i wspólna zabawa zaczyna być bardzo spontaniczna. Gdy rozpoczniemy poszukiwania od wyszukania kolorowanki z psem, to za moment możemy szukać już grafik z samochodami, a skończymy na szukaniu jakiegoś bohatera bajki. Ważna jest również jakość malowanek, które drukujemy, gdyż zwykle są to obrazki zapisane w formacie png lub gif, czyli pliki skompresowane i ich jakość może być bardzo niska. Dlatego też najlepszym źródłem są kolorowanki zapisane w formacie pdf, który umożliwia wydruk w jakości jakiej używają profesjonalne drukarnie. Zawieść może tu jedynie już nasza drukarka.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Kolorowanki do druku ”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatalabedz
   Czas publikacji:
   sobota, 20 października 2012 14:05
 • sobota, 08 września 2012
  • Kaligrafia - kiedyś i teraz

   Kaligrafia

   Kaligrafia obecnie nie jest tak popularna jak przed wojną. W szkołach przywiązuje się coraz mniejszą uwagę do starannego pisania, za pośrednictwem czego dzieci piszą niedbale i trudno jest zazwyczaj rozszyfrować ich bazgroły. W czasach bardziej zamierzchłych kaligrafia była podstawą już we wczesnej nauce szkolnej, a mozolne ćwiczenia starannego pisania były na porządku dziennym. Dbałe pismo możemy podziwiać na podstawie oficjalnych dokumentów, które były pisane ręcznie, jak też zwyczajowych listów pisanych do bliskich lub rodziny.

    kaligrafia

   Kaligrafia współcześnie

   W niektórych kręgach społecznych nauka starannego pisania jest nadal doceniana i modna. Zetknąć się można np. z zaproszeniami na uroczystości rodzinne pisanymi odręcznie, lub biletami wizytowymi. Zwykle są to pisma zamawiane u osób, które pasjonują się tą dziedziną, gdyż nawet osoby, którzy to cenią nie są zazwyczaj zdolni, by sami pisać starannie. Nie mniej jednak kaligrafia pozostaje w cenie i poważaniu. W księgarniach oraz sklepach papierniczych znaleźć możemy bardzo często dużo pomocy do kaligrafii, są to zwykle: zeszyty ćwiczeń, samouczki, przybory do kaligrafii. Również w internecie umieszczanych jest bardzo dużo wpisów o kaligrafii, są również filmy instruktażowe, za pomocą których możemy w bardzo szybki sposób przysposobić sobie tajniki kaligrafii, o wiele sprawniej niż z książek, gdyż są prawie jak indywidualne lekcje z kaligrafii. W kaligrafii możemy wyodrębnić wiele rodzajów oraz stylów kaligraficznych - pismo uncjalne, pędzelkowe czy barokowe. Poznając kaligrafię dowiadujemy się wielu rzeczy na temat różnych typów pisma, zarówno tradycyjnych, artystycznych, nowoczesnych, jak i eksperymentalnych.

   kaligrafia ćwiczenia

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatalabedz
   Czas publikacji:
   sobota, 08 września 2012 22:42
 • środa, 20 czerwca 2012
 • wtorek, 19 czerwca 2012
 • czwartek, 26 kwietnia 2012
 • wtorek, 26 lipca 2011